Loading

Štěpán Rak – recitál

Koncert světového kytarového virtuosa, skladatele, profesora pražské Akademie múzických umění.

Vánoční korálkování – workshop

Vánoční hvězdičky z drátů a korálků nebo ketlované šperky – náušnice, náhrdelník či náramek. Korálky, komponenty i pomůcky budou na kurzu k dispozici.

Andělíček Toníček – pohádka

Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? Musí cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla, a hlavně na čerta.

Lapač snů pro rodiče a děti – workshop

Vyrobíte si lapač snů, naučíme se uvázat síť a připevnit peříčka a korálky.

Podzimní autokino Strahov

Jediné nepřetržitě fungující autokino chystá halloweenský víkend.

Lampionové průvody a dílny

Spousta světýlek, hry a objeví se i Martin na bílém koni. Lektoři Střediska volného času Lužánky zvou na lampioňáky s doprovodným programem, tvořivé dílny a uspávání zahrady či broučků pro nejmenší. Zúčastnit se můžete od 7. do 13. listopadu na sedmi místech v Brně.

Výroba ptačí budky v Lužánkách

Ranní mrazíky se o slovo hlásí, je na čase vyrobit budku ptačí! K dispozici máte vybavenou dílnu v LUSKu u SVČ Lužánky – pracoviště Lidická a lektory, kteří vám rádi pomohou.

Pripyat piano a Návrat do zakázané zóny

Město Prypjať je příkladem zářivé perspektivy, ale děsivého konce.

Eva Turnová a Tomáš Hradil v kostele Narození Panny Marie v Želivě

V historicky a duchovně významném prostoru Santiniho architektury budeme svědky výjimečného literárně-hudebního pořadu s podtitulem: „Procházka Turnovým hájem“.

Výstava Zamilovaný králík od Jasmíny

Výstava Zamilovaný králík od malířky Jasmíny.

Svatomartinský košt v Plzni 2021

České festivaly vína vás zvou na 2. ročník Svatomartinského koštu v Plzni.

Nad čtení není – dnes s Lenkou Vlasákovou a Janem Adamcem

Knihou MLÍKAŘ Anna Burns ukazuje, že není lehké dospívat ve společnosti rozdělené politickým konfliktem. Příběh vypráví z pohledu hlavní hrdinky a nezabývá se komentováním historických událostí. Historický kontext konfliktu v Severním Irsku doplní v navazující přednášce historik Jan ADAMEC.

Svatomartinský průvod a ochutnávka svatomartinských vín

Svatomartinský průvod s divadélkem dětí, občerstvení zdarma, ochutnávka svatomartinských vín, velká ohňová show a další programy

Foto kurz pro děti i dospělé

Zastavit zábleskem čas, vytvořit obrazy z mikrosvěta nebo vyrazit do vesmíru. Chtěli byste proniknout do tajů fotografie? Přidejte se do Foto kurzu každé pondělí od 15.30 v lužáneckém pracoviště Louka na Vinohradech. S fotografem a kameramanem Martinem Vágnerem ovládnete digitální snímky od 1. 11.

Andělské Vánoce

Tradiční vánoční výstava.

Svatomartinské hody v GASK

Degustace Svatomartinských vín spojená s ochutnávkou specialit ze svatomartinských hus. Degustace více než 100 vzorků Svatomartinských vín z produkce českých a moravských vinařů a ochutnávka gastronomických specialit nejen ze svatomartinských hus. Akce je doprovázena programem pro celou rodinu.

Psí přednášky v Lužánkách

Série pěti přednášek v listopadu a prosinci, profesionální trenérka psů Alice Pekařová a nový LUSK u lužáneckého pracoviště Lidická. Zváni jsou majitelé a majitelky psů i každý, kdo by se chtěl o nejlepším příteli člověka dozvědět víc. Rezervace není nutná. Vstupné je dobrovolné.

Tchýně na zabití

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na reprízu úspěšné divadelní komedie.

Čapek očima cizince

Srdečně zveme na besedu ředitele Muzea Náchodska s hercem, překladatelem, teatrologem, dramaturgem a vysokoškolským pedagogem Mgr. Hasanem Zahirovićem, Ph.D.

Filmový kemp Cinema Open

Filmový kemp Cinema Open ve dvou dnech nabídne program pro diváky i tvůrce. V pátek 12. listopadu se kino Bio Central stane útočištěm filmové produkce, kterou návštěvník běžně v kinosálech neuvidí. Sobotní program proběhne v Centru uměleckých aktivit a je určen filmařům a AV tvůrcům.

Stylové večery 2022 na Novoměstské radnici

9. ročník hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem.

 Vánoční zpívání se Zuzanou Markovou

Hvězdou tradičního vánočního koncertu Spolku přátel hudebních talentů je vynikající česká sopranistka Zuzana Marková, která si během hudebního večera vezme pod svá „ochranná křídla“ mladičké pěvce Emmu Balunovou a Vojtěcha Pelku. Doprovodí je pianisté Lukáš Klánský a Ahmad Hedar.

Astrovíkend Litomyšl – Dny tajemna a zdraví

Tradiční zážitkový festival Astrovíkend v Litomyšli nabízí přednášky, workshopy, výklady z karet i z vaší dlaně, prodej šperků, minerálů, svíček a výrobků neziskovky Most pro Tibet. Šamanský rituál, přednáška populární vědmy Helen Stanku nebo Filipínské duchovní léčení.

Praha Karla IV.

Královskou cestou v roce 705. výročí narození jejího zakladatele.

Brno lucemburské

U příležitosti 610. výročí úmrtí markraběte Jošta.

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Kubáni

Svatý Martin a pečená husa na Kubáni.

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Heřmaňáku

13. listopadu v sobotu od 10:00. Husí kaldoun, s drůbky a játrovým knedlíčkem, Husí stehno, červené zelí, karlovarský knedlík a Husí játra s cibulkou a jablky, kváskový chléb.

Strašidelná chůva

Máte rádi příběhy a věříte v nadpřirozené bytosti?Že ne? Přijďte se s námi začíst a zaposlouchat do příběhu o strašidelné chůvě,která se jednoho dne objevila ve dveřích obyčejné současné rodiny a obrátila jejich život vzhůru nohama.Spolu vytvoříme třeba loutku nebo masku a možná zahrajeme i divadlo.

Aquatera Kroměříž

Chovatelská burza pro širokou veřejnost.

Výstava Jan Tatoušek – umělec v technice, architekt v designu

Výstava je první retrospektivou tvorby arch. Jana Tatouška (1929-2021), pozoruhodné osobnosti z naší silné průkopnické generace průmyslových designérů. Z jeho tvorby s velice širokým záběrem zaujme např. motocykl Jawa UŘ-SST nebo soubor originálních návrhů palubních přístrojů a přístrojových desek.

EUSPA Open Space 2021

EUSPA Open Space je třídenní expozice pod širým nebem otevřená 24 hodin denně, která návštěvníkům představí nově vzniklý kosmický program EU a také novou misi Agentury.

Osm světel

Ve dnech 28. listopadu – 6. prosince se rozzáří Stará synagoga i prostor okolo ní. Unikátní světelná instalace bude netradiční oslavou židovského svátku Chanuka.

Milan Kunc v Ateliéru Rychta – autorský workshop

Každou třetí neděli v měsíci vás zveme na kreativní workshop s autory obrazů z výstavy Květina na Výstavišti. Vyzkoušejte si zajímavé výtvarné techniky pod vedením těch nejpovolanějších.

Degustace vín z Vinařství Kňourek

Řízená degustace v prostorách sklepu Prostě SKLEP.

 Představení vín z Vinařství Zborovský

Řízená degustace v prostorách sklepu Prostě SKLEP.

Výstava obrazů Známé tváře

Výstava od Ctirada Drdáckého.

Degustace vín z Vinařství Baláž

Řízená degustace v prostorách sklepu Prostě SKLEP.

Svatomartinský průvod  v Milešově

Již tradiční Svatomartinský průvod v Milešově. Můžete se těšit na kostýmovaný průvod, koně, husy, svatomartinské víno a koláče.

Návrat idiota IV.

Srdečně zveme návštěvníky na výstavu pana Miloslava Inocence Černého, která bude otevřena v pondělí 8. 11. 2021.

Adventní koncert v kapli zámku Valtice

Koncert.

Sázavský klášter – prohlídka klášterem u příležitosti svátku sametové revoluce

Mimořádná prohlídka.

Sázavský klášter – Rorate coeli s Karlem IV.  a svatým Bernardem z Clairvaux – hudba a slovo

Koncert.

Slané nádvoří zámku Valtice

Vnitřní nádvoří zámku zaplní stánky s občerstvením do chladných podzimních dní, tedy se svařákem, grogem a čajem, ale také nejrůznější slané teplé i studené pochutiny, tedy klobásy, sýry, ale třeba i guláš. Nebude chybět nabídka valtických vín.

Den válečných veteránů na zámku Valeč

V den výročí konce první světové války zveme válečné veterány a jejich rodiny na prohlídky našeho zámku.

Den válečných veteránů na zámku Veltrusy

Pro válečné veterány, kteří se prokážou průkazem, bude platit akce 1+1 zdarma na vstupenky.

Prohlídka vodního systému v kláštěře Plasy

Dozvíte se zde informace o základech budovy, která je postavená na vodě. Prohlédnete si dvě vodní zrcadla, vzdušníkové chodby a klášterní separace.

Přednáška v Kroměříži o českých a moravských zahradnících v císařských službách

Přednáška.

Strašidelný víkend na zámku v Rájci nad Svitavou

Připojte se k nám a přijdete-li, malí i velcí, děti i dospělí, v maskách na zámeckou prohlídku podzimně vyzdobenými pokoji, můžete v pokladně požádat o volnou vstupenku. Na všechny bubáky a masky čeká také třeba punč a sladkosti v zámeckém občerstvení.

Dušičková vzpomínka ve Veltrusích

Akce v kostele Narození sv. Jana Křtitele ve Veltrusích.

Tajemné Bojiště

Strašidelná stezka tajemným Bojištěm vás provede světem nadpřirozených bytostí. Přijďte se bát i smát, tančit a hrát! Proslulý areál Bojiště v Trutnově ožije v sobotu 6.11.2021 navečer. Průběžný start na stezku bude od 16-19 hod.