Loading

Jaro v krajce na holešovském zámku

Výstava Jaro v krajce zavede návštěvníky na nádvoří holešovského zámku.

Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město - výstava v Holešově

Outdoorová výstava rozmístěna po městě nabídne mnoho informací o samotném rabínovi, ke kterému se letos váže významné výročí – 400 let od jeho narození, dále je možné si přečíst několik židovských pověstí nebo se dozvědět o významných holešovských Židech.

Karel Bláha

Pražský rodák je na československé i české hudební scéně pojem. Jeho příjemně zbarvený, sytý a intonačně jistý tenor zabezpečil svého času výsadní postavení na operetní a muzikálové scéně.

Rovnodennost v sedlecké katedrále

Online sledování putování slunečního paprsku sedleckou katedrálou aneb Jarní rovnodennost v sedlecké katedrále jinak.

Křest Turistické vizitky Richarda Haška na veletrhu Svět knihy

V rámci červnového veletrhu Svět knihy proběhne setkání v expozici České pohádkové akademie a bude pokřtěnaTuristická vizitka Richarda Haška - Pohádkového ministra Švejkologie.

Otavský zlatý vodácký půlmaraton

Vodácká rallye je jízda pravidelnosti ze Strakonic do Písku, start pod Pěti kolským jezem u pivovaru, časové kontroly Slaník, Štěkeň, Kestřany, Zátavský most, Písek.

Z Písku k mostu v Červené nad Vltavou s rekonstrukcí přechodu Švejka přes Vltavu

V letošním roce uplynu 100 let od narození známo postavy z románu Jaroslava Haška - Josefa Švejka.

Anishort Festival - krátké animované filmy

Nejlepší krátké animované filmy z celého světa. Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a zábavy. Celkem 20 nejlepších animací z 10 zemí.

Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu

Přednáška bude vtipným shrnutím od historie až po dnešní moderní windsurfing. Dozvíte se, jak se u nás začínalo, jak je jednoduché s tímto sportem u nás začít v kterémkoliv věku, něco o retro prknech s moderní technologií s Karlem Lavickým, ale také o nových typech foilů, trendech, o juniorském win

Jarní koncert na Nuselské radnici -

Hudební vystoupení „Manželská dueta“ z cyklu Jarních koncertů na Nuselské radnici pořádaných MČ Praha 4 proběhne online.

TGM objektivem Karla Čapka

GM objektivem KČ, kterou pro vás otevřeme 7. března 2021. Vzhledem k epidemické situaci, prosím, sledujte naše webové stránky ohledně otevření našeho muzea.

Tenisové prázdniny v Brně

Již 16. rokem připravujeme prázdninové sportovní dětské Campy na Kraví hoře. V malebném centru Brna na Kraví Hoře, uprostřed zahrádkářské kolonie.

Udělejme Smaltérii větší!

Máme zavřeno, ale když otevřeme, chceme nabídnout víc prostor, které budou bezbariérové.

Týden pro neziskový sektor

Týden pro neziskový sektor 2021 se uskuteční online v termínu 19. - 23. dubna 2021. Těšit se můžete na debaty a workshopy nejen pro zástupce neziskovek. Na své si přijde každý, kdo se o neziskový sektor zajímá.

Příměstský tábor plážového volejbalu s Beach Service

Příměstský tábor pro děti od 6 let v Pardubicích s klubem Beach Service. Tábor je určen jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Děti se naučí základní prvky plážového volejbalu pod dohledem zkušených trenérů, seznámí se s novými kamarády, ale hlavně si odnesou spoustu zážitků.

Vernisáž Festivalu Neviditelného filmu

Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy Festival neviditelného filmu, za kterou stojí kurátorky Lea Petříková a Maro Hajrapetjan. Vernisáž výstavy proběhne 2. 3. 2021 v 18:00, sledujte ji s námi online na facebooku Pragovka Gallery. Výstava potrvá do 13. 4. 2021.

Online workshop: Základy programování

První jarní workshop se blíží!

Filmové Kašperské Hory

Filmový festival pro děti i dospělé v kašperskohorském kině.

Christian Sands Trio

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World. Ve věku 30 let je Christian Sands (piano) jedním z nejžádanějších jazzových klavíristů současné jazzové scény.

Harold Lopez-Nussa Quartet

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World. Leader kapely Harold López-Nussa je vášnivý jazzový klavírista s kubánskou hudbou v krvi a zároveň sofistikovaný znalec klasiky.

Měsíc věží a rozhleden ČR 2021 na Novoměstské radnici aneb stoupá celá rodina

Jubilejního 10. ročníku Měsíce věží a rozhleden, což je projekt k prodloužení turistické sezóny, se účastní i Novoměstská radnice.

Karneval v zámeckém parku

V době 10.00-16.00 hod. můžete procházet park a hledat kamínky se značkou RC nebo s karnevalovými maskami. Kdo přijde v masce, dostane cenu a za každý nalezený kamínek bude také odměněn. Čím více masek a kamínků, tím více spokojených a usměvavých dětiček.

Workshop: Jak na správnou výživu a pohyb dětí

Chcete, aby vaše děti, či vaši svěřenci, které učíte, nebo s nimiž cvičíte, byli zdraví? Pak se zaměřte na to, aby měli dostatek pohybu a správnou výživu. Škola fitness profesionálů FISAF pořádá 13. března hned dva zajímavé online workshopy na tato témata, takže se i v době lockdownu můžete dál vzdě

Mahlerova Čtvrtá - online přenos

Mahlerova Symfonie č. 4 G dur zazní pod taktovkou Tomáše Netopila a s Kateřinou Kněžíkovou v sólové roli.

Šumavské Kašperské Hory

Tradiční zářijové slavnosti města. Nebude chybět pestrý kulturní program pro děti i dospělé, hudba, tanec a řemeslné trhy.

Babouci

Koncert dechové kapely v kašperskohorském kině.

Nova Cup v Harrachově

Mistrovství ČR v olympijské disciplíně cross county.

Koncert ArtCafé Live - Magdaléna & Vartui

Sledujte ONLINE na facebookovém profilu ArtCafé a Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov

On-line prohlídka klášterní knihovny

Nenechte si ujít další online prohlídku broumovského kláštera, zaměřenou na vzácně dochovanou klášterní knihovnu.

Zahájení jachtařské sezóny

Víkend na plachetnici pro max 4 os., spec. akce na každé plachetnici lahev Prosseca na oslavu zahájení jachtařské sezóny 2021.

Prohlídka opočenských zbrojnic s rozšířeným výkladem

Mimořádná prohlídka orientální zbrojnice, loveckého a rytířského sálu.

Mimořádné prohlídky opočenského zámeckého depozitáře zbraní

Složení exponátů opočenského depozitáře zbraní je velmi pestré. Zahrnuje prakticky veškeré okruhy sbírkových předmětů známé z oficiální expozice a o další je rozšiřuje (levoruční dýky, archeologické předměty včetně středověkých mečů, dělostřelecké stilety, historické dveřní zámky a kování.

Dvorské kordy z opočenských depozitářů

Výstava.

Opočno opačně... (co obvykle uzamčeno, odemkneme)

Mimořádné prohlídky běžně nepřístupného druhého patra zámku včetně představení plánu jeho budoucího využití pro chystané návštěvnické trasy.

Nejde-neexistuje: online výstava ve Zlíně

Nadace Tomáše Bati připravila pro dobu probíhající pandemie on-line výstavu Nejde-neexistuje, která přináší pohledem dvaceti zlínských fotografů pohled na dění v tehdejším baťovském světě.

Kašperskohorská pouť - Pouť Panny Marie Sněžné

Jedna z největších kulturních akcí během roku pro širokou veřejnost.

Školní akademie Gymnázia Jihlava

6. ročník školní akademie – Jedna škola, jeden směr, jeden cíl.

Sklářské sympozium ve Světlé nad Sázavou

V prostorách světelské Akademie, vyhlášené svými sklářskými obory, proběhne pětidenní experimentální setkání sklářských výtvarníků sezvaných z různých oblastí České republiky a Rakouska.

Ekologická úzkost I - část II.

Pragovka Gallery srdečně zve na další Korzo na Pragovce z pásma Ekologická úzkost I. Korzo proběhne online ve čtvrtek 25. 2. 2021 od 18:00.

„Procházková“ výstava o tom, jak se zpracovával len

Výstava na výlepových plochách ve městě Příbor.

Ramón Valle Trio

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World. Vystoupí na něm Ramón Valle - piano, Omar Rodriguez Calvo - kontrabas, Jamie Peet – bicí.

Velikonoční Kašperské Hory

Bohatý kulturní program na kašperskohorském náměstí, jako každý rok doplní staročeský jarmark s velikonoční tématikou.

Hravá radnice

Hraní pro chytré hlavy i šikovné ruce.

Žižka před branami

Ddotyková výstava k výročí 600 let od vstupu husitských vojsk do Poličky plná válečné zbroje, dámských gotických šatů, hravých aktivit i vyrábění.

O jarních prázdninách kolem světa s Lužánkami

Program na jarní prázdniny doma i venku pro celou rodinu. Tvořivé balíčky s materiálem a návody, online cvičení, audio příběhy a interaktivní procházka. Inspirace kulturou a obyvateli z pěti kontinentů - Ameriky, Austrálie, Asie, Afriky a Antarktidy. Procestujte s Lužánkami svět za pět dní!

Otevření 3D divadla - koncert s orchestrem

Koncert nejkrásnějších operních melodií ve virtuálním 3D divadle, dokterého můžete společně s přáteli. Popovídejte si, shlédněte spolu koncert a povečeřte. Sólisty z Opera studio Praha doprovodí Orchestr Komorní filharmonie Pardubice s hostem Pavlem Šporclem, celým večerem pak provede Václav Žmolík.

Uměním za obnovu Bečvy

20. února 2021 od 13:00 proběhne ve Valašském Meziříčí  aukce, koncerty a umělecký happening s názvem Uměním za obnovu Bečvy v galerii PROSTOR ve Stříbrné ulici ve Valašském Meziříčí. 

Dějiny sklářství: Vysočina, Jižní Čechy, Dolní Rakousko - odloženo

Expozice umístěná v prostorách malebného šlechtického sídla v posázavském městě Ledeč nad Sázavou je zaměřena na představení dějin sklářství v uvedených regionech, oblastech se společnými kořeny sklářské tradice.

Současná sklářská tvorba: Vysočina, Jižní Čechy, Dolní Rakousko

Výstava představuje autorskou tvorbu současných sklářských výtvarníků, design sklářských provozů i práce studentů středních odborných škol. Místně se zaměřuje na oblast tří krajů – Vysočiny, jižních Čech a Dolního Rakouska.

Má vlast cestami proměn v Berouně

Putovní výstava přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Jde o předběžný termín zahájení a ukončení výstavy!