Loading

Pohádková země Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další bytosti

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě!

Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou

Co se na samém sklonku prázdnin vrátit ještě chvíli do pohádky! V neděli 29. srpna srdečně zveme na pohádkové komentované prohlídky. Zámkem i výstavou Pohádková země Vítězslavy Klimtové provede princezna Šípková Růženka.

Jakpak bydlí princezny?

Milé děti, na závěr prázdnin máme pro vás opět něco navíc! V rámci běžného vstupného znovu nabídneme úspěšnou letošní novinku – návštěvu princeznovských salonků.

Prázdninový detektivní týden aneb pátrej na vlastní pěst!

Řešíte rádi zamotané hádanky, šifry nebo rovnou celé detektivní případy? Dokážete spolupracovat v rodinném týmu a pátrat společně na vlastní pěst? Pak jsou detektivní hry pro vás jako stvořené!

Otevření Funparku Babylon

30. 7. otevíráme nové zábavní středisko Funpark. Na prvních sto dětí čeká malý dáreček.

Hradozámecká noc pro děti na Chvalském zámku

Hradozámecká noc na Chvalském zámku slibuje nevšední zážitek uprostřed letních prázdnin. O poslední červencové sobotě připravujeme pro rodiny s dětmi pohádkový program tematicky doplňující letošní TOP výstavu Pohádková země Vítězslavy Klimtové.

Bar v podloubí

Bar najdeš v podloubí KlonDiku mezi dveřmi do klubu a funguje jako výdejní okénko.

Sraz auto moto veteránů na Bucku

4. ročník srazu auto moto veteránů na Bucku a v Novém Strašecí se zastávkou ve Stochově. Registrace vozů od 8:00 na náměstí v Novém Strašecí. Spanilá jízda se zastávkou ve Stochově, pokračujeme na Bucek. Na Bucku celodenní program. Pro děti atrakce a soutěže.

Modelář

Zveme vás na promítání a besedu s tvůrci filmu Modelář!

Výstava obrazů

Ateliér kšandy, vidle, špek vystavuje látkové batikované obrazy a nejen ty v muzeu Staré krásnosti.

Festival Aromaterapie & Bylinky

Největší aromaterapeutický a bylinářský festival v České republice! Přednášky, workshopy, aromajarmark, bylinková gastrozóna a program pro děti! Program ve venkovním a vnitřním areálu.

Prohlídky sklepení dačického zámku

Mimořádné prohlídky nabízí možnost navštívit zajímavé prostory sklepení, které se nachází pod severní částí zámku.

Hradozámecký den 2021 na lysickém zámku

Program na zámku.

Peace Run 2021 – štafeta mírového běhu

Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa.

Přemysl Rut na hradě Rabí

Program na hradě.

Hradozámecká noc na zámku Velké Březno

Netradiční a naprosto mimořádná hudební a divadelní lahůdka.

Časoprostor – výstava na Červené Lhotě

Časoprostor nebo také prostoročas je fyzikální pojem z teorie relativity sjednocující prostor a čas do jednoho čtyřrozměrného kontinua.

Barokní divadlo na Červené Lhotě

Představení na zámku.

Novoměstský festival komorní hudby – Novofest 2021

I v letošním roce se koná v historickém Velkém sále Novoměstské radnice několik koncertů již 11. ročníku hudebního festivalu Novofest.

Letní divadlo v Grébovce 2021

Druhý ročník Letního divadla v Grébovce 2021 oživí novorenesanční prostor Grotty v Havlíčkových sadech. Od 6.8.2021 nabídne divákům 8 večerních představení Divadla Marianny Arzumanové každé srpnové úterý a pátek vždy od 20 hodin.

Magický Phantom black light theatre

Magie zářících barev v absolutní tmě – představení Magic Phantom, které obdrželo 2 ocenění na Světové divadelní olympiádě v Indii 2018. Show v intimním kulturním centru Lobby postaveném roku 1840 v blízkosti Karlova mostu.

Fenomén Igráček v srdci Vysočiny

Pouhých dvaatřicet kilometrů dělí Nové Veselí, kde vzniká legendární česká hračka, od jihlavské Brány Matky Boží. Právě v ní je zpřístupněná putovní rodinná výstava Fenomén Igráček . Návštěvníci se mohou kromě historických i současných podob oblíbené figurky těšit i na dva neprodejné unikáty.

Módní přehlídka Hany Vignerové v Muzeu města Mnichovo Hradiště

Tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové v sobotu 7. srpna v prostorách městského muzea – ve 2. patře státního zámku!

Beseda Jaký byl Leoš Janáček

Nejen dílo, ale i osobnost hudebního skladatele Leoše Janáčka představí muzikolog a pedagog docent Jiří Zahrádka v rámci Letní hudební akademie Kroměříž.

HUdební Kroměříž – závěrečný koncert

Ve čtvrtek 19. srpna 2021 se od 19:00 hodin uskuteční ZÁVĚREČNÝ KONCERT Letní hudební akademie Kroměříž ve skleníku Květné zahrady.

Flesh

Hudební zkoumání na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba Francka Vigrouxa vás provedou halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami.

Jazz in Písek 2021

Jazzový festival.

Fotografický workshop Petra Zatloukala Nalezené zátiší

Chcete proniknout do tajů fotografování? Přijďte na fotografický workshop!

Tak trochu sváteční shakespearovská pošta

Pořad uvádíme k významnému ocenění publikace Martina Hilského: Shakespearova Anglie – Portrét doby, která se stala v letošním roce Knihou roku a hlavním vítězem cen Magnesia Litera.

Prázdninové klekání s Kittelem

Setkání divadla, kejklířských vystoupení, zajímavé hudby, řemesel a bylinkových dílen završené sólovým vystoupením muzikanta – trabandity Jardy Svobody. Nebude chybět ani Dr. Kittel a jeho host, písničkář, divadelník a princiál Michal Vaněk.

Lekce golfu pro veřejnost

Začněte s golfem právě teď a v každém věku. Seznámíme vás s golfem a doporučíme vám postup, jak se stát golfistou.

Děti hrají golf zdarma

1 dospělý + 1 dítě do 15 let zdarma, 2 dospělí + 2 děti zdarma, platí 31. 7. do 31. 8. při uhrazení plného fee.

Artu Kus – Festival Bojiště Trutnov

Jedinečný a originální čtyřdenní festival zaměřený na hudbu, výtvarné umění, divadlo, vizuál a ostatní umělecká vyjádření je především oslavou svobodného ducha, otevřenosti, tolerance, kreativity a tvůrčího pojetí života.

Komentovaná vycházka centrem Karlových Varů

Procházka, díky níž lépe poznáte naše největší lázeňské město a jeho fascinující příběh.

Prohlídka Strahovské knihovny

Komentovaná prohlídka barokních interiérů strahovské klášterní knihovny.

Den zdraví Ministerstva zdravotnictví 2021

Den zdraví Ministerstva zdravotnictví nabídne bohatý zdravotní program i koncert Support Lesbiens. V parku na Karlově náměstí bude připraveno na dvě desítky stánků, ve kterých budou moci lidé podstoupit například vyšetření tlaku, zraku, složení těla, hladiny cukru v krvi či znamének.

Prohlídka palácových zahrad

Komentovaná prohlídka palácových zahrad pod Pražským hradem.

Kondiční cvičení pro seniory v Plzni-Bolevci

Chcete získat skvělý recept na to, jak se udržet v kondici a cítit se lépe? Zkuste si zacvičit s Hanou Köglerovou. Uvolníte klouby, protáhnete zkrácené svaly, posílíte ty ochablé a celkově zlepšíte svoji pohyblivost.

Letní kino v Ďolíčku

Již tradičně pořádá fotbalový klub Bohemians Praha 1905 ve spolupráci s městskou částí Praha 10 na svém stadionu Ďolíček velmi oblíbené letní kino.

Ukázka trénování paměti pro seniory

Přijďte si vyzkoušet nejrůznější typy cvičení zaměřené na různé oblasti paměti, které při dlouhodobém tréninku vedou k jejímu zlepšení. Svou paměť budete moct prověřit při cvičeních na koncentraci nebo na slovní zásobu, při vědomostních, smyslových nebo kreativních cvičeních.

Výlet ze Stupna podél Korečnického potoka

Pro zdatné seniory i jejich doprovod – 10 km trasa podél Korečnického potoka až k soutoku s Berounkou. Od řeky naše kroky povedou do Sedlecka a přes Smědčice do Chrástu.

Moravský polibek Sasku

V rotundě Květné zahrady se v neděli 15. srpna 2021 v 19 hodin odehraje komorní barokní koncert „Moravský polibek Sasku“.

Floutek

Festival loutky a cirkusu Prachatice.

Strašení na hradě

Jak nejlépe zakončit prázdniny? No přeci u nás, kde se budeme bát!

Za českým sklem do Západočeského muzea v Plzni

Komentovaná prohlídka kolekce historického skla v muzejních sbírkách zaměřená na vývoj českého sklářského umění od 20. století doposud.

Folklor bez hranic – závěrečný koncert

Závěrečný festivalový den XXIII. ročníku festivalu Folklor bez hranic Ostrava nabídne pořad dětských souborů, koncert kapely Musica Balkanika a vystoupení domácích i zahraničních folklorních kolektivů.

Hruboskalský zámecký trh

Zámecký trh se uskuteční na nádvoří zámku Hrubá Skála s nekonečnými výhledy do Českého ráje a na hrad Trosky. Tradiční mistři řemeslníci se představí v pohádkovém prostředí zámku prince Bajaji.

Cílety na hradě

Během jednoho letního víkendu můžete navštívit Slezskoostravský hrad, kde se Vám představí atraktivity a aktivity nejen z Moravskoslezského kraje.

Hudební Kroměříž – slavnostní zahajovací koncert

Výjimečný hudební zážitek nabídne Slavnostní zahajovací koncert pořádaný v pátek 13. srpna 2021 od 19 hodin ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

Prohlídky pro seniory v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Poodhalte s námi tajemství jednotlivých expozic a poznejte zajímavé rostliny naší zahrady i s jejich příběhy.